اوکراین و ترکیه برای ساخت مشترک ماهواره&zwnjبر مذاکره می&zwnjکنند

به گزارش وبلاگ اداره، یک مقام ارشد اوکراینی اطلاع داد که این کشور به دنبال ارتقاء صندلی جهانی خود در حوزه هوا - فضا بوده و در نظر دارد تا با ترکیه ماهواره بر بسازد.

اوکراین و ترکیه برای ساخت مشترک ماهواره&zwnjبر مذاکره می&zwnjکنند

معاون نخست وزیر و وزیر صنایع راهبردی اوکراین دیروز (16 آذر) به رادیو آزادی گفت که کی یف در خصوص احتمال فراوری مشترک ماهواره بر با آنکارا گفتگو می نماید.

اوله اوروسکی (Oleh Urusky) اضافه نمود که اوکراین به دنبال یافتن صندلی خود در صنایع پیشرفته هوانوردی، فضا و ساخت ماهواره بر است. وی اضافه نمود که این کشور در پروژه بین المللی آنتارس (Antares) و فراوری مرحله نخست ماهواره برهای آمریکایی همکاری می نماید.

اوروسکی به رادیو آزادی گفت: تا به امروز سفارش های مختصری دریافت نموده ایم ولی اکنون به دنبال شرکای جدی بوده و با جمهوری ترکیه در خصوص احتمال تجاری سازی صنعت راکت سازی و فراوری مشترک ماهواره بر که از قلمرو کشورهای دیگر پرتاب شوند مذاکره می کنیم چرا که طرف ترکیه ای قادر به تأمین سایت پرتاب راکت نیست.

لازم به ذکر است که در جریان سفر تابستان سال جاری سردار حسین یلدیریم رئیس سازمان فضایی ترکیه به اوکراین اعلام شد که در همکاری های دوجانبه فضایی کی یف و آنکارا امکان حضور کشورهای سوم و چهارم نیز میسر خواهد بود.

سازمان فضایی ترکیه در سال 2018 تأسیس شده و اوکراین نخستین کشوری است که با این نهاد قرارداد همکاری امضا می نماید.

ترکیه هم اکنون پهپادهای غیر رزمی به اوکراین صادر نموده و از موتورهای اوکراینی برای پیشرانه پهپاد رزمی آکینچی استفاده می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اوکراین و ترکیه برای ساخت مشترک ماهواره&zwnjبر مذاکره می&zwnjکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوکراین و ترکیه برای ساخت مشترک ماهواره&zwnjبر مذاکره می&zwnjکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید